Wieszaki i uchwyty łazienkowe

Wieszaki i uchwyty łazienkowe

Dobrze wyposażona łazienka to klucz do sukcesu, jeśli chcemy cieszyć się funkcjonalnym i praktycznym pomieszczeniem. Oprócz mebli i podstawowych sprzętów należy zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria łazienkowe, dzięki którym wnętrze nabierze charakteru i ułatwimy sobie wykonywanie codziennych czynności. Niepozorne haczyki, wieszaki i uchwyty są niezbędnymi elementami każdej łazienki.

Pasujące do siebie uchwyty łazienkowe

Chociaż w łazience raczej nie zawieszamy na ścianach obrazów, to jak najbardziej warto wyposażyć ją w elementy mocowane na ścianie w postaci uchwytów. Akcesoria typu szczotka do WC, wieszaki na ręczniki, półki i kubki oraz uchwyty łazienkowe powinny być spójne, czyli być utrzymane w podobnym stylu. W związku z tym zdecydujmy się na jeden rodzaj wykończenia – ceramikę, szkło, plastik czy chrom. Tego typu akcesoria dostępne są w różnych rozmiarach, kolorach i kształtach, dzięki czemu można za ich pomocą nadać wnętrzu charakteru, ożywić je, unowocześnić i zwiększyć w nim poczucie bezpieczeństwa.

Na co zwrócić uwagę, podczas wybierania uchwytów łazienkowych?

Drobiazgi takie jak uchwyty łazienkowe i wieszaki również powinny pasować do aranżacji wnętrza. Nie bez znaczenia jest zarówno ich wygląd, jak również miejsce, w którym mamy zamiar je zamontować. Z całą pewnością powinny się znaleźć obok umywalki i nad wanną. Uchwyty w postaci szczebelków powinny mieć zróżnicowaną wysokość, aby mogły sięgać po ręczniki i wesprzeć się na uchwycie zarówno dzieci, jak i dorośli. Zwróćmy uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Te z metalu są znacznie bardziej wytrzymałe od tych z tworzywa sztucznego. Z kolei chromowana bądź matowa powłoka nie tylko wygląda estetycznie, ale jest odporna na specyficzny klimat panujący w łazience. Ciekawą opcją są też uchwyty mocowane do ściany w postaci relingów czy też uchwyty nad wannę kątowe z mydelniczką. Podsumowując, podczas kupowania wieszaków i uchwytów zawracajmy uwagę na materiał, wykonanie i wytrzymałość.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów