Kilka pomysłów na dekorację łazienki

Gdy już podejmie decyzję dotyczącą najważniejszych rzeczy w naszym domu, jakimi są chociażby płytki w łazience bądź panele na naszej podłodze przychodzi czas na rzeczy mniej ważne – dodatki. Część osób uważa, że dekoracja łazienki polega na wstawieniu kilku rzeczy i na tym się kończy cała zabawa. Wybór dekoracji łazienkowych tak, aby pasowały do siebie oraz do pomieszczenia, w którym będą nie jest jednak wcale takie łatwe. Wiele osób nie potrafi ich odpowiednio dobrać i nie przykłada do tego większej wagi.
Jak udekorować łazienkę to chyba najczęściej zadawane pytanie na późniejszym etapie urządzania mieszkania. Jak to więc zrobić? Pokaże ci kilka pomysłów na dekorację łazienki.


Jeżeli wybraliśmy łazienkę, w której jest dużo drewna i betonu fajnie sprawdzą się czarne dodatki. Dekoracje w łazience powinny być przede wszystkim praktyczne. Takim rozwiązaniem będzie chociażby drewniany bądź czarny wieszak na ręczniki w postaci drabinki. Pomieszczenie zrobione w dosyć surowym stylu może wydawać się „zimne”, dlatego warto w kilku miejscach postawić rośliny doniczkowe.


Dekorację w łazience bardzo często stanowi samo oświetlenie, z którym lubimy eksperymentować. Oświetlenie led będzie tutaj strzałem w dziesiątkę. Fajnie sprawdzi się pod półką nad toaletą bądź w jakiejś szczelinie pociągnięty od podłogi do samego sufitu.

Skoro już jesteśmy przy oświetleniu… Od dłuższego czasu na rynku możemy znaleźć lustra z zamontowanym z tyłu wspomnianym wyżej oświetleniem led. Jeżeli mamy nad zlewem jakąś fajną mozaikę warto byłoby ją podkreślić.


Swoją drogą taka mozaika jest fajnym pomysłem na dekorację łazienki, jeżeli cała reszta zachowana jest w minimalistycznym stylu. Możemy ją wówczas położyć na ścianie za lustrem i umywalką bądź też nad toaletą. To dwa najczęściej wybierane i chyba najlepsze miejsca, by taką mozaikę zrobić. Nie jest to tania ozdoba, ale zdecydowanie warta swojej ceny. Rynek proponuje całe mnóstwo jej rodzajów. Każdy znajdzie taką, która będzie pasować do jego łazienki i przykuwać uwagę.

Źródła obrazów: stronywnetrza.urzadzamy.pl decoora.com dobrzemieszkaj.pl