Nowoczesna łazienka – jak ją urządzić?

Łazienka jest dla każdego z nas ważnym pomieszczeniem w domu. Zależy nam na tym, aby była funkcjonalna, estetyczna i reprezentowała się jak najlepiej na tle innych pokoi. Jak zaprojektować nowoczesną łazienkę?

Stosunkowo to nie trudne zadanie. Sami bez architekta damy radę ją urządzić. Wystarczy cierpliwość, dociekliwość i kreatywność. Przede wszystkim odpowiednio wykorzystajmy przestrzeń w niej, zapewnijmy duży dostęp do światła naturalnego. Jeśli jest to niemożliwe ze względu na brak okna, starajmy się w inny sposób doświetlić pomieszczenie. Najlepiej podzielić je na strefy takie jak kąpielowa, toaletowa i wypoczynkowa.

Aranżacja nowoczesnej łazienki będzie wtedy dużo łatwiejsza i w pomieszczeniu zapanuje porządek. Plan już mamy ale na pewno nasuwa nam się pytanie- nowoczesna łazienka – jak ją urządzić?

Czy to takie trudne? Nie. Postarajmy się o przede wszystkim ładne płytki (obecnie popularny marmur, jasne kolory). Na rynku są dostępne przeróżne wzory i struktury, jednak nowoczesna łazienka rządzi się swoimi prawami. Skromniej a lepiej. Postawmy na jasne kolory i jednolitą strukturę, zarówno ścian jak i podłóg. meble najlepiej drewniane pasujące do całości, niebanalną ale skromną armaturę. To znaczy aby była również jednolita i skromna, złote krany wyszły już dawno z mody. Bogate oświetlenie też jest bardzo istotne. Umożliwi ono nam wykonanie dokładnego makijażu bądź domowego SPA.

Ciekawym rozwiązaniem są lampy LED lub też wiszące z sufitu bądź oświetlenie w lustrze. Staje się ono coraz bardziej popularne i ma dużo zalet. Co do luster, pomogą optycznie powiększyć przestrzeń i nadadzą oryginalnego stylu. Jeśli mamy dużą przestrzeń możemy zawiesić więcej niż jedno przy umywalce ale z rozsądkiem aby nie było ich za dużo. Długie od samej podłogi również się nadadzą. Warto również zaopatrzyć się w dodatki w postaci żywych roślin, które pięknie komponują się do łazienek, świeczek zapachowych lub kadzidełek. Każda kobieta na pewno o nich nie zapomni. Najlepiej ustawić je na wannie bądź na szafce, roślinę doniczkową w pusty, niezagospodarowany kąt lub przy toalecie.

Ładnym dodatkiem będą równe ręczniki, jeden wiszący a reszta poukładana, mydelniczka, ewentualnie kubek na szczoteczki oraz dywan pod prysznic/ wannę. To właśnie nimi możemy nadać nawet starej i brzydkiej łazience odświeżony styl. Podsumowując urządzenie łazienki to ciekawe i kreatywne zajęcie. Nie takie trudne jak każdemu się wydaje. Wystarczy nasza kreatywność, kilka narzędzi aby zadziałać i odmienić postrzeganie tych pomieszczeń jako nudne i szare.

Źródła obrazów: decorsystem.com.pl allegro.pl lazienkarium.pl