Nasza łazienka i rzeczy w niej niezbędne

/
/

Każdy z nas posiada swoja łazienkę. Niektórzy z nas mają większe łazienki, niektórzy zaś mniejsze. I jedne i drugie przy odpowiedniej aranżacji są bardzo funkcjonalne.

Nasze łazienki przede wszystkim wyposażone są w  trawertyn, granit i marmur oraz dość tanie podłogi z winylu, gumy, linoleum. Na podłogę natomiast nadają się laminowane panele podłogowe z warstwą antypoślizgową.
Nasza łazienka powinna być dobrze oświetlona. Dzięki oświetleniu zyskujemy dekoracyjne efekty. Możemy w łazience podświetlić sufit, wnęki, wanny, półki, lustra – jego podświetlenie daje  doskonały efekt wizualny.
Nasza łazienka musi mieć dobrze zrobioną hydraulikę.

Rzeczy niezbędne w łazience. Niezbędna jest na pewno w łazience  armatura, tj. sedes, prysznic bądź wanna oraz umywalka. Jak wiadomo najważniejsza rzeczą jest sedes, powinien on być odpowiednio dopasowany, musimy wybrać odpowiednią spłuczkę. Niezbędny jest również prysznic, bądź wanna żebyśmy mieli się gdzie wykąpać. W mniejszych łazienka powinniśmy jednak zrezygnować z wanny i postawić na prysznic. Jeżeli w domu mamy osobę niepełnosprawną, prysznic powinien być odpowiednio dostosowany i zamontowane uchwyty dla osób. Nie powinno być wtedy brodzika tylko zaleca się odpływ liniowy. Bardzo ważna jest również umywalka.
Rzeczą niezbędną jest również lustro z półką i odpowiednim oświetleniem zwłaszcza dla kobiet.

Co potrzebujesz w swojej łazience?
Wiele rzeczy w łazience potrzebujemy są to przede wszystkim szafki – meble łazienkowe, które pomieszczą nasze kosmetyki, artykuły higieniczne, ręczniki. Powinniśmy kupować ponadczasowe meble łazienkowe np. połączenie drewna z bielą. Do tego pod kolor dopasowana podłoga.
Ważną rolę odgrywają wieszaki, uchwyty do ręczników oraz papieru toaletowego. Naszą łazienkę upiększają również bardzo potrzebne półki pod prysznic, lub nad wanną, różnego rodzaju organizery.


Najważniejsze rzeczy do łazienki powinny być subtelne i jednocześnie ją zdobić.
W każdej łazience powinien znajdować się kosz na pranie, jak również mały kosz na odpady higieniczne. W dzisiejszych czasach mamy wiele gadżetów do łazienek. Są to między innymi dozowniki do mydła, kubki i kubeczki do mycia zębów, pojemniczki na szczoteczki do zębów oraz pasty. Dobrze jeśli te gadżety dopasujemy kolorystycznie do pozostałego wyposażenia naszej łazienki. Wtedy nasza łazienka nabiera subtelnego i pięknego wyglądu.


Uważam, że w łazience niezbędna jest również roleta na okno zapewniająca nam prywatność.
W wielu łazienkach zwłaszcza w mieszkaniach nie ma osobnych pralni, dlatego też w łazienkach znajdują się pralki i suszarki. Dobrze jest mieć zabudowaną pralkę z szafką, do której można wstawić proszek do prania, płyny do płukania. Szafka taka może znajdować się również przy pralce.
Pamiętajmy, że jeśli mamy małe dzieci w łazience znajdować powinny się nocnik, nakładka na toaletę oraz podstawka pod nóżki.
Jeśli sami nie potrafimy zaaranżować swojej łazienki żeby była funkcjonalna możemy zatrudnić do tego projektanta wnętrz. Wtedy wszystkie ważne, mniej ważne i niezbędne rzeczy w naszej łazience na pewno znajdą odpowiednie dla siebie miejsce.

Źródła obrazów: marikakafar.com ladnydom.pl sfmeble.pl

This div height required for enabling the sticky sidebar