Podłogi i ściany w łazience

Wiele z nas wspomina czasy urządzania mieszkania pozytywnie, ale na pewno nie bezproblemowo. Stanowi to nie lada wyzwanie szczególnie dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w projektowaniu swojego domu. Nie jest to nic łatwego i trzeba się dobrze zastanowić nad tym, na jakie materiały się zdecydujemy i jak to wszystko ze sobą połączyć. Najwięcej trudności przysparza chyba podejmowanie jakichkolwiek decyzji. Jak już zdecydujemy, co chcemy mieć w swoich czterech kątach później idzie już z górki. Podjęcie jednoznacznej decyzji nie jest jednak wcale takie łatwe, jakby się to mogło wydawać. Zazwyczaj chcielibyśmy, żeby nasze wnętrza były proste, ale jednocześnie robiły efekt „WOW” po ich zobaczeniu, ale jak to zrobić?

Najtrudniejszym pomieszczeniem do urządzenia w domu jest zawsze łazienka. Musi być dokładnie przez nas przemyślana pod względem nie tylko estetycznym, ale przede wszystkim praktycznym. W sieci możemy zobaczyć bardzo dużo pomysłów na podłogi i ściany w łazience. Ludzie lubią się chwalić swoimi wnętrzami, więc dlaczego nie czerpać z nich inspiracji. Wystarczy kilka kliknięć, które mogą pomóc nam w podjęciu decyzji lub chociaż naprowadzić na jakiś styl, w którym chcielibyśmy się poruszać.

Aranżacja podłogi w łazience zależy tak naprawdę w jakim stylu chcielibyśmy ją mieć. Najbezpieczniejszą opcją zdecydowanie są płytki. Zniknie wówczas ryzyko, że tę podłogę zniszczymy. Nawet panele winylowe wodoodporne mogą nie podołać tak dużej ilości wody, jaka leje się w naszych łazienkach. Nigdy nie wiadomo, czy nie będziemy musieli zaraz tej naszej nowo położonej podłogi wymieniać.

Aranżacja ścian w łazience? Pole do popisu jest całkiem szerokie. Ludzie eksperymentują. Bardzo fajną opcją na minimalistyczną łazienkę jest modne dzisiaj połączenie drewna i betonu. Jeżeli obawiamy się, że w naszej łazience może być „za zimno” rośliny z pewnością zrobią nam klimat. Możemy również dać więcej akcentów drewnianych niż szarych – ocieplimy wówczas trochę bardziej tę przestrzeń.
Jak widać opcji jest całe mnóstwo i tylko od nas zależy, na które z nich się zdecydujemy.

Źródła obrazów: bryla.pl ladnydom.pl bielsko.biala.pl