Aranżacja małej łazienki

/
/

Jak urządzić małą łazienke, aby była funkcjonalna i wygodna? Małe powierzchnie mogą być problematyczne, ale projekt dobrze wykorzystujący każdy centymetr powierzchni może zamienić je w komfortowe miejsce. Aranżacja małej łazienki powinna być poprzedzona uważnym planem dopasowanym w dużej mierze do potrzeb i nawyków, żeby w przyszłości korzystanie z łazienki nie stało się kłopotliwe. Istnieje kilka rozwiązań, które wykorzystane mogą optycznie powiększyć pomieszczenie.

Pierwszą metodą jest dobór odpowiedniej kolorystyki oraz glazury. Duże wzory, mocne desenie czy grube faktury nie zapewnią oczekiwanego efektu, lepszym wyborem będą stonowane, jasne kolory lub cienkie i gładkie płytki. Jednak nie zawsze musimy godzić się na intuicyjne biele i odcienie błękitu lub szarości. Jeśli marzyliśmy o ciemnych kolorach to również dobry wybór, ponieważ ich przewagą nad jasnymi barwami staje się optyczne zacieranie krawędzi. Aby jednak nie spowodować klaustrofobii w pomieszczeniu, warto uzupełnić ciemne odcienie o żywsze akcenty kolorystyczne lub fakturowe jak drewno, beton czy odcienie złota. Dobrym wyborem w obu przypadkach będzie przełamanie kolorystyki całości coraz częściej wybieranymi tapetami wodoodpornymi w wielu wyjątkowych wzorach.

Kolejnym sposobem na optyczne powiększenie łazienki jest duże lustro, które nada pomieszczeniu głębi i finezji jako najczęściej centralny punkt aranżacji. Można pogłębić efekt, jeśli mamy możliwość zawieszenia luster naprzeciw siebie. Nie można jednak pominąć najważniejszej części, czyli zaplanowania rozmieszczenia kabiny prysznicowej, umywalki i toalety. Sprytne połączenie kolorystyki i faktur optycznie powiększających nie zapewni sukcesu projektu, jeśli rozmieszczenie urządzeń sanitarnych nie będzie poręczne i komfortowe w użytkowaniu. W zależności od kształtu pomieszczenia możemy dopasować układ do swoich potrzeb, ważnym wyznacznikiem jest zachowanie porządku, by uniknąć efektu przeładowania. Dobrym wyborem będzie zastosowanie zabudowy, świetnie sprawdzą się również szafki i słupki naścienne, w których możemy umieścić wszelkie kosmetyki, środki czystości i inne akcesoria w praktycznych organizerach co zapewni porządek i nie za kłuci przestrzeni.

Dekoracja małej łazienki powinna być równie przemyślana. Aby uzyskać efekt komfortu i przytulności warto sięgnąć po taśmy Led, które dodatkowo nadadzą głębi, dopasowane ręczniki, dywaniki i akcesoria również dodają efektu. Natomiast jeśli chcemy zadbać o dobry nastrój, ciekawym rozwiązaniem jest użycie roślin doniczkowych, świec, a nawet mydełek z właściwościami aromaterapii.

Źródła obrazów: inspiracje.domino.pl beds.pl/

This div height required for enabling the sticky sidebar