Łazienka ze skosami – jak urządzić?

/
/

Jeżeli jesteś posiadaczem łazienki ze skosami i zastanawiasz się jak zaaranżować pomieszczenie aby było atrakcyjne i funkcjonalne to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Jak urządzić łazienkę ze skosami?

Jedni uważają, że łazienka na poddaszu to prawdziwa zmora, inni natomiast postrzegają to jako atut. Bądźmy szczerze, urządzenie łazienki z nieregularną wysokością ścian nie należy do łatwych zadań. Trzeba wykazać się pomysłowością i umiejętnościami podczas realizacji projektu. Szeroka gama produktów dostępnych na rynku daje wiele możliwości aranżacyjnych. Warto także skorzystać z inspiracji dostępnych w Internecie. Może akurat trafisz na ciekawy pomysł, który uda się zrealizować w Twoim projekcie łazienki na poddaszu.

Aranżacje łazienek ze skosami

Planując łazienkę posiadającą skosy należy brać pod uwagę wysokość ściany kolankowej, kąt nachylenia skosu oraz kształt i ilość skosów. W zależności od tych czynników należy dostosować łazienkę do własnych potrzeb.
Niskie skosy z niewielkim spadkiem stanowią idealne rozwiązanie pod zabudowę. Szafki w łazience bardzo się przydają, a wykorzystanie tej przestrzeni może okazać się nie tylko praktyczne ale także atrakcyjne wizualnie.

Jeżeli wysokość i kąt nachylenia dają możliwość, to warto zastanowić się nad ulokowaniem w takim miejscu wanny. Bardzo dobrym rozwiązaniem są wanny wolnostojące, natomiast zabudowane można znakomicie wkomponować tworząc ciekawy i przytulny klimat.

Przestrzeń dla sanitariów

Strefa umywalki jest bardziej wymagająca. W tym miejscu potrzebna jest ściana o wysokości przynajmniej 190cm, tak aby swobodnie zmieściło się lustro.
Podobnie jest w sytuacji misy WC. Minimalna wysokość ściany powinna wynosić 130 cm, czyli tyle ile przeważnie wynosi wysokość stelaży podtynkowych. Aby zapewnić pełny komfort w użytkowaniu sprzętów najlepiej aby wysokość ścian miała nie mniej jak 190 cm.

Jeśli powierzchnia łazienki umożliwia zamontowanie prysznica to należy mieć na uwadze, że minimalna wysokość pod kabinę prysznicową powinna mieć 210 cm. Ze względów aranżacyjnych i wizualnych zaleca się rezygnację z brodzików na rzecz odpływu liniowego. To nowoczesne rozwiązanie doskonale wpisuje się w każdy styl łazienki, a dodatkowo jest łatwy w utrzymaniu czystości.

Niezależnie od stylu jaki wybierzemy, łazienka posiadająca skosy zawsze będzie miejscem ciekawszym i przytulniejszym od standardowych łazienek z regularną wysokością ścian. Mimo pewnych utrudnień i niedogodności, przemyślana aranżacja takiej przestrzeni umożliwia stworzenie miejsca nietuzinkowego i niezwykle klimatycznego.

Źródła obrazów: ocieplamyzycie.pl paradyz.com terazdom.pl

This div height required for enabling the sticky sidebar